Dezinfekčné systémy

Ultrafialové svetlo, známe ako UV, je jednou s energetických pásiemv v elektromagnetickom spektre. V tomto spektre sa UV nachádza medzi viditeľným svetlom a röntgenovým žiarením. Čím je kratšia vlnová dĺžka, tým je väčšia produkcia energie, preto UV svetlo má menej energie ako röntgenové lúče a viac ako viditeľné svetlo. UV oblasť sa skladá zo štyroch hlavných častí (viď diagram).

Elektromagnetické spektrum

UV oblasť je zložená so štyroch podskupín: UV vo vákuu, UV-C, UV-B, a UV-A. Štandardnou jednotkou na meranie vlnovej dĺžky je nanometer (nm). Jeden nanometer je 10-9 metra.

Elektromagnetické spektrum - rozšírená škála ultrafialového žiarenia

Vrstva UV-A (315-400 nm) sa používa v lampách na opaľovanie. UV-B (280-315 nm) a UV-C (200-280 nm) sú vrstvy, ktoré majú vlnovú dĺžku, ktorá je najvhodnejšia na ničenie baktérií. Vlnová dĺžka, ktorá je najefektívnejšia na deštrukciu mikrorganizmov je okolo 254nm. Pod 200 nm nastávajú vhodné podmienky na tvorbu ozónu. Keďže vo väčšine prípadov ide hlavne o zničenie mikrobiologickej kontaminácie, je vhodné použiť rozpätie medzi 200-300 nm.

UV svetlo je vyžarované pri prechode elektrického výboja cez pary ortuti medzi dvomi elektródami, ktoré sa nachádzajú v kremennom kryte lampy. Štandardné lampy na opaľovanie sú povrstvené fosforom, ktorý prepúšťa len malé množstvo UV, ale premieňa väčšinu energie na viditeľné svetlo. Naopak, kremenný kryt na lampách na ničenie baktérií umožňuje prechod až 93% UV svetla.

Earth Resources ponúka vysokokvalitné, spoľahlivé UV dezinfekčné systémy pre aplikácie od malých domácich jednotiek až po veľké priemyselné inštalácie.

 

Domáce a malé priemyselné UV zariadenia

 

[Späť do hlavného menu]